Циліндри для замків

Циліндри для замка

Циліндр - важливий елемент замку, всередині якого знаходиться його секретна частина. Циліндрові замки неймовірно популярні, завдяки своїм перевагам:

 • Зручне використання.Відкривання такого замку відбувається легко і швидко.
 • Універсальність.Циліндри для замка, виготовлені різними виробниками, мають однакові розміри, є взаємозамінними.
 • Економія.При втраті ключа або поломки запірного пристрою не потрібно міняти весь замок. Досить демонтувати старий і встановити новий циліндр.
Зображення циліндра для замка

Що являє собою циліндр?

Замкові циліндри замків дверей бувають штифтового, кодового типу.

 • Штіфтовий циліндровий замок
 • Дисковий циліндровий замок

Основним елементом штифтового циліндра є роз'ємний сердечник. У його кодових каналах знаходяться спеціальні опорні і кодові штифти, пружинка.

Від висоти кодових штифтів залежить кількість вирізів на ключі. Штифти висуваються з каналу за допомогою пружини.

Після заходження ключа в замкову щілину, його прорізи утаплівают кодові штифти на певну відстань. Щоб замок відкрився, опорні і кодові штифти повинні вишикуватися в одну рівну лінію між личинкою і корпусом. Причому кодові штифти знаходяться при цьому в серцевині, а опорні підпружинені - всередині корпусу.

Фото циліндра дла замку зсередини


Після вибудовування штифтів в одну лінію, сердечник повертається і замок відмикається.

Конструкція циліндрів для дверних замків штифтового типу

Основними елементами циліндрового запірного пристрою є корпус, ключ, циліндр, кодові Піни або штифти, запірні Піни або штифти, поворотна пружина, поводок.

 • Всі деталі знаходяться всередині замкового корпусу.
 • Ключ - це окрема деталь, що відкриває секретний механізм.
 • Циліндр замка дверей. Його ще називають ротор, знімна деталь запірного пристрою з роз'ємом. Усередині циліндра знаходиться секретна частина.
 • Штифти - замикаючі деталі, що блокують ротор.
 • Відвідні пружини забезпечують рух штифтів.
 • Повідець допомагає передвівгаться засува.

Запірним пристроєм дискового циліндрового замку є комплект дисків, кадий з яких має унікальний виріз. Ключ такого замка має напівкруглу форму, оснащений прорізами відповідної конфігурації.

Схема циліндра для замка

Під час відкривання дверей, циліндрові диски розміщуються вглиб до сердечника. Якщо прорізи на ключі збігаються з вирізами на дисках, замок відкривається.

Дискові циліндрові замки промерзають швидше, ніж штифтові. Тому їх не встановлюють на вуличні двері, призначені для роботи при низькій температурі. Замки з дисковим секретним механізмом ідеально підходять для використання на міжкімнатних дверних стулках.

Різновиди циліндрових замків

Залежно від типу циліндра і розташування на дверному полотні, замки діляться на накладні і врізні.

Монтаж накладних циліндрових замків відбувається на внутрішню поверхню дверей. Зазвичай такі механізми ооткриваются ключем тільки зовні. З внутрішньої сторони, відкриття поисходит спеціальним вертушки.

Для установки врізного механізму замків з циліндром в торці двері роблять дупло, в яке потім вставляють замковий корпус.

Личинки таких замків бувають двох видів. Перший, открвается за допомогою ключа з обох сторін. Другий, тільки зовні, а зсередини зручною ручкою-вертушкою.

Також, циліндри разалічаются своїми розмірами. Це важлива характеристика, яку необхідно враховувати при виборі замка.

Якщо вставити коротку личинку всередину стандартного замку, то вона «потоне» всередині корпусу. Відкривати такі двері буде дуже важко, незручно.

Фото замку з циліндром

Занадто довгий механічний циліндр для замку буде виступати за краї запірного пристрою. Зламати таку двері не складе труднощів.

Личинки також классіфіціруюіся по месторсаположенію на корпусі. Вони можуть знаходиться в центрі запірної системи або з краю.

Типи циліндрів для замків в залежності від їх довжини

Вимірюють циліндр звичайною лінійкою від одного краю до іншого. Для дверей різної товщини підходять різні циліндри.

Личинка ділиться на дві половинки спеціальним повертається кулачком, шириною 1 см.

Розміри циліндра замка завжди вимірюються від центру кріпильного отвору в різні боки.

Якщо ці величини рівні, циліндр є рівностороннім, якщо одна більше, інша менше - різнобічним.

Правильно підібраний циліндр не повинен потопати всередині і виступати за кордону дверної стулки.

Замки цілінрового з клямкою

Запірні механізми, оснащені зручною клямкою функціональні і комфортні у використанні. Двері з таким замком легко закривається і утримується в закритому положенні. Засувка може бути магнітної або з язичком, з ручкою або без неї.

Зображення циліндра з ключем


Подібні запірні механізми застосовують на міжкімнатних і улчиниє дверях. Завдяки великому асортименту, рукоятки легко підбираються до стилю інтер'єру.

Рекомендації по вибору личинки

Циліндрові замки мають велику перевагу перед сувальдними. Воно полягає в тому, що в слуае поломки личинки або втрати ключа, не доведеться знімати все запірний пристрій і поізводіт його заміну. Досить акуратно дістати личинку і замінити її на нову.

Перед тим як купити циліндр замка дверей потрібно дізнатися, чи відповідає новий виріб соврменной вимогам, а саме:

 • Захисні характеристики. Циліндр повинен бути виготовлений з міцної сталі. Чи не рекомендуємо купувати китайські дешеві личинки. Вони зроблені з недорогого силуміну, швидко ламаються.
 • Якість збірки. Важливо, щоб всі елементи личинки були ретельно підігнані один під одного. Тоді замок буде відкриватися плавно, легко, без зсувів і пошкоджень.
 • Функціонал. Кращі циліндри для замків володіють відмінним набором функцій. Вони легко перекодуються в разі втрати ключів, можуть використовуватися в системі безпеки «антипаніка», оснащені шестерінками.

Як зловмисник розкривають циліндри. Способи захисту від злому

Незахищену личинку досить легко зламати. Тому, відомі бренжи застосовують многоуроневую захист циліндрів від злому - секретні Піни, канавки, пази.

Фото циліндра з ключем


Для злому запірних пристроїв, грабіжники використовують безліч хитрих прийомів. Найпоширеніші:

 • Розтин відмичкою. Відкрити циліндровий замком іншим ключем неможливо. Але, зловмисники, використовують спеціальні пріспоособленія, відмички різної форми, машинки для бампінга.
 • Вибивання за допомогою ключа. У замкову щілину вставляють більш-менш схожий ключ і починають бити по ньому важким предметом, намагаючись вибити Піни. Якщо це вдається, то замок відкривається.
 • Висвердлювання циліндра дрилем. Розкрити замок таким чином можна тільки в тому випадку, якщо він зроблений з дешевих, неякісних матеріалів.

Щоб захистити свій циліндр від вибивання, необхідно щоб він був зроблений з ударопрочних, надійних матеріалів або мав нестандартну свердловину.

Надёжниеціліндри замків перевірених брендів зламати дуже важко. Всі деталі таких пристроїв зроблені з ударопрочних матеріалів. Забезпечити додатковий захист можна, використовуючи міцну броньовану накладку зі сталі високої щільності.

У комплекті з циліндрами йдуть ключі різних типів: англійські, фінські, профільні, з підвищеним рівнем секретності (зроблений з використанням новітніх 3d технологій).

Де купити циліндр для замка

Інтернет-магазин Локмаркетпропонує величезний вибір циліндрів для замків різних фірм, розмірів. Всі запірні пристрої проходять складне тестування, відповідають сучасним стандартам якості.

Надається гарнтія. Швидка і зручна доставка в Києві, Україні.


Рассказать друзьям!