Шпінгалети

дверні шпінгалети

шпінгалетомназивають елемент фурнітури, призначений для фіксації стулок дверей або вікон у певному положенні. При цьому область застосування такої засувки дуже широка, з огляду на різноманіття розмірів, матеріалу виготовлення та дизайну, а також простоту і швидкість установки.шпінгалетможе використовуватися не тількидля дверейі вікон, його встановлюють на хвіртки і ворота, на дверцята шифоньєрів і шаф. Що є цінним, установкадверного шпінгалетане залежить від матеріалу стулки - це може бути як спочатку застосовується дерево, так і пластик або метал. компаніяlockmarket.com.uaпропонує широкий асортимент цих аксесуарів, зібраних в зручному практичному каталозі.

фото шпінгалета

Особливості та робота пристрою

при виготовленнішпінгалетіввиробники не керуються якимось суворим регламентом щодо їх розмірів, користувачеві залишається самостійно визначатися з габаритами цієїфурнітури.Логічно, що для воріт потрібно більший елемент, ніж на стулку вікна, але якщо підходити до питання продумано, слід враховувати:

 • Довжину корпусу, яка найчастіше знаходиться в межах 40-400мм.
 • Товщину і висоту бази.
 • Діаметри ригеля і кріпильного отвори.
 • Розмір відповідної планки.

Значення має і матеріал фурнітури,шпінгалетможе бути, якметалевим, Так і пластиковим, хоча саме перший користується підвищеною затребуваністю в силу своєї міцності і, відповідно, надійності. Можна, можливокупитиалюмінієвий, латунний, міднийшпінгалет, А також вироби з оцинкованої сталі і нержавіючої сталі.

Що стосується принципу діїшпінгалета, Він працює якзасув- при замиканні конструкції з корпусу відбувається висування ригеля і його вхід в отвір, розташоване на відповідь планки. Тим самим стулка двері блокується і для її звільнення необхідне повернення замикаючого штиря в початкове положення.

Класифікація пристроїв

Фото шпінгалета на двері

Існує кілька параметрів, відповідно до яких проводиться класифікаціяшпінгалетазригелем, І в першу чергу слід розглядати пристрою з точки зору принципу дії:

 • У механічногошпінгалетаригель приводиться в дію вручну, а відкриття або закриттязасувкивиробляється поворотною ручкою. Вона ж фіксує засув в потрібній позиції.
 • Автоматичні конструкції зазвичай забезпечені пружиною і фіксує кнопкою. Варто зачинити дверну стулку, відбувається висування ригеля, а його повернення на вихідну позицію забезпечує натискання кнопки. такішпінгалети-засувкиносять також назву «меблеві».
 • можна такожкупити дверніелектромеханічнішпінгалети- такі засувки в більшості своїй радіокеровані і для приведення їх у дію використовуються спеціальні кнопкові ключі-брелоки, а також вбудовані акумулятори, щоб гарантувати роботу пристрою навіть при відключеній електроенергії.

Шпінгалети можуть бути відкритими або закритими, в першому випадку проглядаються всі конструктивні елементи, включаючи ригель, у другому більшість деталей приховані корпусом. Класифікацію також проводять відповідно до типу установки,засуви-шпінгалетиізасувкибувають:

 • Врізними. Їм віддають перевагу, оскільки конструкції не здатні зіпсувати вже наявний дизайн двері. Недолік конструкції полягає в тому, то при необхідності ремонту доведеться проводить столярні роботи, щоб дістатися до поломки.
 • Накладними. це найпростішийшпінгалет, Який можна придбати в нашому інтернет-магазиніза адресоюhttps://lockmarket.com.ua/zamki/. Він закріплюється на поверхні полотна і косяка двері. З огляду на, що такі конструкції завжди на виду, при виборі потрібно враховувати оформлення дверей.
 • Вбудовуваними.купитицей різновидшпінгалетів для дверейслід при необхідності фіксації стулку у верхній частині і знизу. З огляду на складність монтажу такої конструкції їх використовують не надто часто.

переваги шпінгалетів

У шпінгалетів незважаючи на їх простоту є вельми вагомі переваги:

 • Ціна дверних шпінгалетівбільш ніж доступна.
 • Асортимент конструкцій великий і різноманітний, так що з вибором проблем не буде.
 • Шпінгалет практичний і досить надійний в якості мініатюрного засува.

важливо. У плані безпеки покладатися на шпінгалет не можна, та й монтувати деякі з них не так-то просто. При відсутності грамотної установки не можна розраховувати на тривалий експлуатаційний період.

Рассказать друзьям!