Дверні петлі

Петлі для дверей

Петлі дверні - найважливіша деталь дверний системи. Вони надійно утримують двері в вертикальному положенні, не допускають її перекосів, забезпечують правильне відкривання, закривання.

Перші петлі дверні з'явилися дуже давно. У далекому минулому, люди використовували ковані конструкції, що віддалено нагадують сучасну фурнітуру. Зараз, такі вироби можна побачити тільки в історичних музеях.

Петлі дверні з багаторічною історією

Сучасну фурнітуру для дверей роблять з міцних, довговічних сплавів. Вироби відрізняються оригінальним дизайном, кольором, конструкцією.

Інтернет-магазин дверних петельЛокмаркетпропонує багатий вибір якісних виробів від відомих європейських компаній.

різновиди

Дверні петлі бувають різні. Вони класифікуються за кількома ознаками:

призначення

Залежно від місця установки, розрізняють механізми для вуличних вхідних і міжкімнатних дверей.

  • Вуличні. Служать для утримання важких, посилених дверей. Більш масивні, ніж внутрішня фурнітура, виготовляються з міцної сталі, нержвейкі, латуні.
  • Внутрішні петлі дверні. Розміри їх зазвичай менше, ніж у вуличних моделей. Такі конструкції важать менше, виглядають естетично.

Раз'ёмность

Петлі для дверей бувають роз'ємними і універсальними.

Універсальні нероз'ємні види дверних петель підходять для використання, як на правій, так і на лівих дверей. Їх легко встановити на стулки з будь-якого матеріалу. Щоб зняти двері, універсальні конструкції попередньо відкручують.

Навісна стулка, оснащена роз'ємними механізмами, легко знімається з коробки і одягається назад без відкручування фурнітури. Роз'ємні пристрої бувають ліво- і правостороннім.

Спосіб установки петель до коробки

За способом установки дверні петлі для дверей бувають:

  • накладні- прості карткові конструкції, прикручувати на дверну конструкцію саморізами, без попередньої підготовки. Їх легко встановлювати і знімати.
  • врізні конструкції, Схожі на накладні, тільки при установці, двері необхідно підготувати - вирізати поглиблення в торцевій частині стулки.
  • кутові конструкціївикористовуються для установки дверей з притвором. Основна відмінність від прямих - форма і будова пластин. Подібні механізми сприяють щільному закривання дверей. Мінус - виглядають досить громіздко, виділяються на тлі дверний системи.

Накладні петлі відрізняються формою і дизайном. Самі звичайні пристрої накладного типу складаються з двох пластин однакової форми. Вдосконалені моделі відрізняються своєю конструкцією. Одна половина, як ніби вирізана з другої. Подібну фурнітуру легко встановлювати. Монтаж може зробити навіть початківець майстер.

Сучасні накладні петлі

Петелькові пластини вбудовуються всередину полотна і прикручуються за допомогою саморізів.

Врізні петлі найчастіше застосовують на міжкімнатних дверях. Їх головна перевага - простий монтаж і низька ціна.

Недорогі врізні петлі
  • приховані петлідля дверей захищають двері від несанкціонованого проникнення, злому. Універсальні потаємні моделі невидимі зовні, їх неможливо зрізати або збити. Підходять для правої і лівої стулок. Зазвичай, приховані конструкції регулюються в 3-х площинах.
  • двосторонніпетельні моделі дозволяють відкривати двері в різні боки. Подібні навіси рідко встановлюють в квартирах або приватних будинках. Найчастіше, їх використовують в громадських місцях, офісах з великою прохідністю.
  • Вкручуються (завіси) петлідверні представляють собою циліндри, розташовані симетрично. Один з них вкручується в коробку, інший - в стулку. Такі конструкції підходять тільки для певного типу дверей з европрітвором. На інші полотна дверні полотна їх зазвичай не монтують.

Виконати установку петель прихованого типу досить складно. Для їх вбудовування в дверне полотно і коробку необхідно вирізати глибокі ніші.

Петлі завертні для дверей з притвором

Дверні петлі вибирають в залежності від особливості конструкції дверей, їх призначення, матеріалу, ваги,

матеріал

Дверні петлі виготовляють з міцних зносостійких матеріалів, здатних винести більше навантаження. Найчастіше, це сталь, сплав латуні і алюмінію, нержавіюча сталь. Зверху, фурнітуру покривають емаллю, хромом, латунню. Або спеціальним покриттям з мідного, алюмінієвого сплавів, сталі і цинку різних кольорів, що імітують бронзове, золоте, срібне покриття і т.п.

Відомі бренди роблять фурнітуру повністю з латуні. Подібні вироби відмінно поліруються, мають тривалий період експлуатації, довго зберігають первинний зовнішній вигляд.

Петлі з нержавіючої сталі самі міцні і надійні. Ціна петель дверних з нержавійки вище, ніж у інших моделей. Здатні витримати велике навантаження. Найчастіше їх використовують на важких, масивних дверях. Дверні петлі, зроблені з алюмінієвих сплавів, коштують дешевше, але менш міцні, ніж моделі зі сталі.

Магазин дверних петель Локмаркет пропонує купити різні види дверних петель з міцних, довговічних матеріалів за вигідними цінами.

Старовинні петлі для дверей


Як доглядати за петлями дверей

Петлі дверні, як будь-які інші механізми, потребують догляду. Перш за все, їх необхідно очищати від пилу, регулярно змащувати спеціальним мастилом. Це допоможе уникнути скрипу, продовжить експлуатаційний період.

Змащувати дверну фурнітуру потрібно спеціальними маслами, здатними проникнути глибоко всередину механізму. Такі кошти оберігають петлі від появи корозії, відштовхують вологу, зменшують силу тертя.

Змащувати дверні петлі потрібно регулярно

Купити дверні петлівисокої якості можна на сайті українського інтернет-магазинуLokmarket.com.ua. У каталозі представлені кращі моделі європейського виробництва, що відповідають світовим стандартам якості. Доставляємо замовлення по всій території України швидко і акуратно.

Рассказать друзьям!