замки дверні


Замки для дверей

Головне призначення будь-яких запірних механізмів - забезпечення безпеки, збереження речей. Дверні замки монтують на вуличні, міжкімнатні двері. Замкову конструкцію вибирають в залежності від призначення, типу дверного полотна.

Для забезпечення максимального захисту, рекомендуємо встановити на двері два якісних замку з різними секретними системами.

Фото врізного дверного замка

Різновиди замків для дверей

Замкові механізми розрізняють за способом установки, конструкції (типу секретної системи, способу відкривання).

За конструкцією замки на двері бувають трьох типів:

 • Сувальдниє. Секретність забезпечують металеві пластини сувальди з вирізами певної форми.
 • Циліндрові. Секретна частина всередині корпусу, що має форму циліндра.
 • Смартлоки. Сучасні, «розумні» замки. Відкриваються за допомогою електронної системи після введення кодової комбінації, впізнання карти або біометричних даних власника.

Кожна різновид замків має свої плюси і мінуси. При виборі важливо враховувати надійність запірного механізму, стійкість до злому, якість використовуваних матеріалів, вартість.

Сувальдниє замкові механізми

Відмінна риса - високий ступінь надійності. Часто застосовуються для захисту офісів, комерційних приміщень. Сувальдниє запірні системи встановлюють на двері банків, сейфи і т.п. Вартість дверних замків такого типу залежить від фірми виробника, кількості сувальд, особливостей внутрішньої будови.

Зображення врізного дверного замка

Надійність замку сувальдного типу залежить від того, скільки пластин (сувальд) знаходиться всередині пристрою. Чим їх більше, тим надійніше запірний механізм. Оптимальна кількість - не менше 5-8 штук. Слабке місце сувальдного замку - велика замкова щілина.

Але, більшість виробників вирішили цю проблему. Усередині сугальдного механізму встановлюється спеціальна система, впізнали «рідний» ключ. Якщо в замкову щілину вставити відмичку або інший інструмент для злому, замок не відкриється.

Також для захисту від силового розтину використовуються помилкові сувальди і спеціальні пластини проти подібних методів злому. Крім сувальд, надійність забезпечують ригелі. Чим їх більше, тим важче зламати пристрій.

У каталозі інтернет магазинуЛокмаркетможна подивитися фото замків дверних, прочитати опис. Консультант відповість на питання, допоможе вибрати.

 • замки циліндрові

Замкові конструкції з циліндровим механізмом - надійні пристрої, перевірені часом. Секретна частина знаходиться всередині металевого корпусу, який має форму циліндра.

Фото циліндрового дверного замка

Плюс циліндрових замків - виробники випускають циліндри стандартного розміру. При поломці не потрібно міняти повністю весь замковий механізм. Досить поміняти корпус із секретною частиною.

Циліндрові замки розрізняють, залежно від числа замкових щілин. Одні механізми відкриваються ключем зсередини і зовні. Інші, тільки зовні, а зсередини вертушкою.

Якщо в двосторонній замок всередині вставити ключ і повернути його, то з зовнішньої сторони двері не відчиняться. Тому, при виборі моделі важливо враховувати, де місце установки запірної конструкції. Наприклад, дверні замки в квартирі, де живуть маленькі діти, повинні бути з вертушкою.

Для захисту від висвердлювання, вибивання, замкову щілину зміцнюють броньованої накладкою. Пластину із загартованої сталі встановлюють зовні або всередині запірного механізму.

Міцний матеріал володіє високою щільністю, що перевищує щільність наконечників свердлильних інструментів. Це значно ускладнить процес злому, в 90% випадків зробить його неможливим.

При виборі запірного пристрою циліндрового типу, дізнайтеся, з якого матеріалу зроблена серцевина (секретна частина, розташована всередині циліндра).

Оптимальний варіант - міцна сталь. Чи не рекомендуємо купувати дешеві личинки з силумінової секреткою. Вони швидко вийдуть з ладу, не зможуть забезпечити потрібну захист.

Зображення циліндра в дверному замку

Замки сувальдного і циліндрового типу можуть перекодувати за допомогою спеціального інструменту (L-key). Зазвичай він входить в комплект. За допомогою цього пристосування і інших інструментів старий код замінюється новим.

Ця функція в нагоді при втраті «рідних» ключів у сувальдного замку. Позбавить від необхідності купувати новий дорогий механізм. Досить перекодувати механізм дверного замка під нові ключі.

Смартлоки - запірні пристрої з електронною системою

Смартлок - розумний, інноваційний запірний механізм.

Крім механічної секретної частини, такі замки оснащуються електронною системою. Такий замок відкривається декількома способами:

 • Набір на сенсорної панелі певного коду.
 • Після зчитування інформації з пластикової карти або спеціального брелока.
 • Шляхом пізнання біометричних даних - очної сітківки, відбитків пальців і т.п.

Смартлоки працюють від електрики. Вони можуть підключатися до мережі або функціонувати автономно від батарейок. Більшість моделей має додаткову функцію - може відкриватися звичайним ключем. Це важливо в ситуації, коли електрику відключають або батарейки виходять з ладу.

Фото кодового електронного замка

Рекомендуємо купити дверний замок з електронною системою відкривання для установки на двері, які потребують особливого захисту. Наприклад, в державні організації, комерційні об'єкти та інші структури.

За способом установки, замки бувають трьох типів:

 • замки врізні
 • Накладні замкові механізми
 • навісні замки

Надійні механізми, монтовані з торцевого боку всередину дверної стулки. Вибираючи розміри дверних замків врізного типу, обов'язково враховуйте товщину стулки.

Подібні механізми мають очевидні переваги:

 • Естетичність. Виглядають акуратно. Вбудований корпус не змінює зовнішній вигляд дверей.
 • Надійність. Обмеження доступу до «тіла» замку ускладнює його злом.
 • Довговічність. Якісні врізні пристрої розраховані на тривалий період експлуатації. Купуйте моделі з якісної сталі або сплаву відомих брендів.

Корпус такого замку встановлюють на двері з внутрішньої сторони. Пристрій прикручується на дверне полотно, або, в окремих випадках, монтується в спеціальний паз.

Для посилення захисту накладної замок встановлюється в парі з врізним запірним пристроєм. Важливо дотримуватися технологію монтажу, щоб надійно зафіксувати дверний, запірний механізм.

Плюси накладного замку - для його установки не потрібно робити дупло всередині дверного полотна. У разі поломки замка, він легко відкручується і монтується назад.

Зображення електронного дверного замка

Бувають трьох видів - відкриті, закриті, напівзакриті. Навісні запірні пристрої встановлюються в спеціальні вушка.

 • Відкриті конструкції, що складаються з корпусу і дужки.
 • У напівзакритих запірних механізмів замість дуги використовується штир, які практично не видно.
 • Закриті замки дверні на двері мають особливу конструкцію Штир не видно зовні, так як він знаходиться всередині корпусу.

Надійність такого замка залежить від того, з якого матеріалу він виготовлений. Найякісніші моделі роблять з чавуну, загартованої сталі. Замки навісні найчастіше використовують на зовнішніх дверях - хвіртках, воротах, господарських будівлях.

Класифікація замків по стійкості до злому

Взломоустойчивость запірних механізмів - важливий параметр, який необхідно обов'язково враховувати при виборі замкової системи. Щоб розуміти, який дверний замок найнадійніший, потрібно знати їх класифікацію. Всі механізми, діляться на 4 категорії:

 • Запірні механізми 1 класу. Слабка ступінь захисту до злому. Застосовуються на внутрішніх міжкімнатних дверних стулках, щоб обмежити доступ в приміщення.
 • Запірні пристрої 2 класу. Середній ступінь захисту. Зловмисник зможе досить швидко відкрити таку конструкцію тільки при наявності особливого інструменту.
 • Замки 3 класу. Високий ступінь захисту. Щоб відкрити такий запірний механізм необхідний фаховий, дороге обладнання.
 • Замки 4 класу. Найнадійніші запірні пристрої. Оснащені сучасними, інноваційними захисними системами. Встановлюються на сейфи та інші важливі об'єкти.

Як вибрати замок дверний на двері? Корисні поради

Фото накладного дверного замка

Важливо розуміти, що 100% захист не зможе забезпечити не одна замкова система. Але, є замки, для злому яких буде потрібно устаткування, вартістю в кілька тисяч доларів. Тому, простий злодій, навряд чи зможе потрапити всередину. Декілька порад:

 • Перш за все, при виборі запірного пристрою подивіться з якого матеріалу вона зроблена. Причому, міцним повинен бути не тільки корпус, але і внутрішні елементи. Кращі замки зроблені з дуже щільною загартованої сталі.
 • На вхідні двері рекомендуємо поставити мінімум 2 замку. Причому, краще якщо їх секретні системи будуть різними.
 • Прослідкуйте, щоб при монтажі дверної коробки нічого не залишилося щілини, зазори. Всі елементи дверного полотна повинні бути щільними, герметичними.
 • Використовуйте додаткові пристрої захисту - броньовані накладки, ланцюги і т.п.
 • Купуйте запірні механізми популярних брендів.
 • Довірте монтаж професіоналу.

Де недорого купити дверний замок відмінної якості?

Хочете придбати замок високої якості в Києві, Україні?

Подивіться каталог дверних замків компанії «Локмаркет». Представлений великий асортимент замикаючих пристроїв. Вибирайте сучасні замки відомих європейських виробників. Доступні ціни та тривала гарантія на всі пристрої.

Доставимо замовлення в усі українські міста в мінімальні терміни. Оптовим покупцям - особливі умови співпраці.


Рассказать друзьям!