механізми віконні

віконний механізм

Вікна є практично в кожному приміщенні. Існують різні системи вікон. Всі вони функціонують завдяки спеціальним механізмам віконного блоку.

Виробники пропонують великий вибір фурнітури для вікон. Всі пристрої діляться на категорії, об'єднані в групи в залежності від модульного типу.

  • Універсальні віконні механізми. Присутні в класичних вікнах. З їх допомогою стулка вікна відчиняються і закривається, подібно книжці.
  • Поворотно-відкидні конструкції. У таких системах стулки можуть повертатися, відкидатися, або повертатися і відкидатися одночасно. Використовуються в сучасних віконних блоках із пластику, дерева тощо
  • Спеціальні механізми встановлюють на вікна нестандартної форми. Рами можуть розсуватися, відкриватися в різних площинах.
Фото віконного механізму

Механізми відкривання вікон

Віконні механізми відкривання - спеціальні кріплення, оснащені шарнірним механізмом. Сприяють руху стулок відносної статичної рами. Існує кілька типів:

  • Поворотний механізм віконного блоку

Рами, на яких встановлена поворотна фурнітура, відкриваються класичним способом - всередину кімнати. Це система, перевірена часом, складається з навісів, встановлених у вертикальній площині в спеціальні пази. Найчастіше встановлюється на вікна з дерева. Базова поворотна фурнітура використовується і в інших системах відкривання, дозволяє підключити автоматичне керування.

Розорювання стулок регулюється за допомогою спеціального пристрою - гребінки або ручки особливої форми. Форма вікна може бути будь-який: класичної прямокутної, у вигляді арки, трапеції, круга т.п.

Мінус віконного механізму для дерев'яних вікон - стулці для відкриття потрібно вільне місце. Чим більше розчиняються стулка, тим більшу площу вона займає. Щоб відкрити вікно, потрібно повністю звільнити підвіконня від інших предметів.

Зображення віконних механізмів

  • Механізм відкидного типу

Застосовується на пластикових віконних блоках. Конструкція відкидний фурнітури аналогічна поворотній системі. Тільки розташовується не вертикально, а горизонтально. Призначення - провітрювання приміщення. Захищає кімнату від проникнення злодіїв через вікно, робить вікно безпечним для маленьких дітей.

  • віконний механізмповоротно-відкидного типу

Подібна фурнітура, незважаючи на складність, є надійною, довговічною. Вікно можна провітрювати в 2-х режимах. В одній системі поєднуються переваги двох різних конструкцій.

Механізм віконного блоку поворотно-відкидного типу є замкнутою системою. При натисканні на рукоятку виникає зусилля, яке передається віконної фурнітури через спеціальні тяги. В результаті, починають рухатися запірні цапфи.

При повороті стулки вікно максимально відкривається, роблячи доступною зовнішню частину віконного блоку. Це дозволяє якісно провітрити приміщення.

При відкиданні стулки, в кімнату також надходить свіже повітря, але при цьому провітрювання відбувається делікатно, без сильного протягу.

Подібний механізм встановлюється на віконні блоки без кватирок, у яких більшу частину площі займає скляна поверхня.

Поворотно-відкидна фурнітура дозволяє регулювати величину розорювання віконної стулки, ступінь її притиску до рами при закриванні.

Поворотні віконні механізми відкривання гвинтового типу дозволяє здійснювати мікропровітрювання, встановлювати обмеження розкриття для забезпечення безпеки дітей.

Виконання будь-яких дій відбувається за допомогою однієї ручки. При всій складності конструкції, рукоятка є надійною і довговічною.

Поворотно-відкидні системи встановлюють не тільки на стандартні вікна прямокутної форми, а й на складні нестандартні віконні блоки.

  • Розсувні механізми відкривання

Головний плюс розсувний конструкції - економія простору. При відкриванні не потрібно прибирати предмети з підвіконня. Розсувні вікна і двері - ідеальне рішення для маленьких квартир. У деяких відкатних системах, розсувні механізми поєднуються з відкидною фурнітурою.

Купити віконний механізмза вигідною ціною в Україні можна на сайті інтернет-магазинуLockmarket.com.uaУ каталозі представлені сертифіковані моделі віконної фурнітури відомих виробників Європи, Азії. Надаємо гарантію. Доставка товарів здійснюється швидко по всій українській території.

Рассказать друзьям!